gont bitumiczny BP-Building Products of Canada Corp.

Autoryzowany Partner BP Canada

GONTY BITUMICZNE BP -Building Products od Canada Corp.

Firma BP of Canada zajmuje się produkcją WYSOKIEJ JAKOŚCI gontów bitumicznych od ponad 100 lat. Jest jednym z dominujących producentów gontów w Kanadzie i USA.
Gonty BP są oryginalnym produktem wyprodukowanym w Kanadzie. Jest to wysokiej jakości produkt z ekskluzywnym wyglądem. Dzięki niezrównanej stylizacji i niezwykłej ochronie, wielowarstwowy gont laminowany tworzy na dachu każdego domu wspaniały efekt architektoniczny.

TO WIĘCEJ NIŻ GONT – it’s more than shingles

Kanadyjski

gont bitumiczny BP Canada Corp.

made_in_canada_bp_3

BP Manoir ® Ultra HD [BP Canada]

Gont Architektoniczny z przypadkowo ułożonym motywem z głębokimi cieniami. WZÓR GONTÓW MANOIR TO PRZYPADKOWO UŁOŻONY MOTYW Z GŁĘBOKIMI CIENIAMI, który tworzy unikalny trójwymiarowy, rzeźbiony wzór przypominający łupki skalne. Eksponowana część tego pełnowymiarowego gontu laminowanego tworzy większą trójwymiarowość niż standardowy gont.
Rustykalne ciepłe kolory doskonale odróżniają Twój dom oraz nadają mu niepowtarzalny charakter.

ocena gontu bitumicznego bp manoir
ocena gontu bitumicznego bp manoir
symbole_gonty_manoir
Łupek

BP Everest ® 42 HD [BP Canada]

EVEREST 42 to podwójny laminowany gont Klasy PREMIUM. Trójwymiarowość i efekt cieniowania w połączeniu z wyrazistą kolorystyką, tworzą głęboki, śmiały i dynamiczny styl Twojego dachu. Melanże kolorystyczne i niepowtarzalność wzoru gontu EVEREST 42, stworzą dach, który będzie wyróżniał się z otoczenia.
Produkowany jest w technologi Wether-Tite™, co zapewnia mu odporność na najcięższe warunki pogodowe. Dwa systemu uszczelnienia gwarantują pełną szczelność Twojego dachu przez dekady.

ocena gontu bitumicznego bp everest
Kształt Gontu Zęby Smoka/Amerykański
Zęby Smoka / Typ Amerykański

BP Yukon ® SB [BP Canada]

Gont YUKON SB, to wytrzymałe i mocne pokrycie dachowe, które sprosta najcięższym warunkom pogodowym. Natomiast innowacyjny zespół cieni oraz bogata kolorystyka, nada Twojemu dachowi unikatowy styl. Gont YUKON SB będzie się komponował zarówno na dachach klasycznych jak i nowoczesnych domów.

ocena gontu bitumicznego supreme owens corning
symbol_gonty_3tabs
3 Tabs / Prostokąty

o firmie BP Building Products of Canada Corp.

logo BP Building Products of Canada corp Budowanie od pokoleń

Building Products of Canada (BP) od przeszło stu lat wytwarza wysokiej jakości wyroby przeznaczone do budowy i remontów domów. Są one nadal produktami z wyboru co roku dla setek tysięcy domów w całej Ameryce Północnej.

Firma została pierwotnie utworzona w roku 1925 pod nazwą Building Products Limited z połączenia dwóch szacownych firm produkcyjnych: firmy Bird and Son, założonej w roku 1795, na bazie której w roku 1905 w Pont-Rouge, Quebec, zbudowano zakład produkcji płyt pilśniowych, który wszedł później w skład BP; firmy Ruberoid Company, która rok później uruchomiła zakład produkcji pokryć dachowych w LaSalle, Quebec. Firma sprowadziła swoje moce produkcyjne w zakresie produkcji pokryć dachowych i papieru na zachód Kanady budując w 1951 r. zakład w Edmonton.

W 1964 r. firma została nabyta przez Imperial Oil.

W 1987 r. firma została wykupiona przez Emco Limited – największego w Kanadzie dystrybutora wyrobów wodno-kanalizacyjnych na rynku budownictwa mieszkalnego, przemysłowego i miejskiego.

Firma BP skupia swoją uwagę na swojej podstawowej działalności, jaką są pokrycia dachowe, będąc jednym z największych producentów na kontynencie północnoamerykańskim w zakresie zróżnicowanego asortymentu produktów z włókna drzewnego.

Zamiłowanie BP do innowacji produktów przejawiało się w ciągu lat w wielu formach, począwszy od wynalezienia w latach 60-tych winylowego sidingu, a skończywszy na wprowadzeniu w ostatnim czasie opatentowanych paneli akustycznych Enermax, dzięki czemu firma jest obecnie liderem w swojej kategorii. Wspólne przedsiębiorstwa produkcyjne oraz inne formy partnerstwa z niektórymi spośród najważniejszych podmiotów w branży, pozwoliły firmie powiększyć wydajność, wprowadzić nowe technologie i nowe produkty, oraz wejść na nowe rynki. Firma zdobyła również uznanie za innowacyjność w zakresie marketingu, w tym nagrodzone systemy organizacji zbytu towarów oraz wiodące inicjatywy w zakresie e-biznesu.

W 2003 r. firma BP, wraz ze swoją spółką macierzystą Emco, została nabyta przez prywatnych inwestorów.

Firma, choć czerpie ze swojej bogatej przeszłości, jest wyraźnie nastawiona na przyszłość. Główną siłą napędową jej strategicznego planu jest zrównoważenie. W ciągu minionych kilku lat firma mocno zainwestowała w unowocześnienia technologiczne, aby mieć pewność, że pozostanie w czołówce pod względem doskonałości projektowania i wytwarzania produktów. Jej produkty są na miarę czasu i z pewnością będą cieszyć się popytem w nadchodzących latach. Jej zakłady plasują się na najwyższym poziomie w branży pod względem wydajności i niskich kosztów produkcji. Zespoły handlowe, produkcyjnej i usługowe w całej organizacji pracują ramię w ramię, aby wzmocnić pozycję firmy na jej głównych rynkach i zapewnić, że pozostanie dla swojej powiększającej się bazy klienckiej dostawcą z wyboru.

 

Certyfikat potwierdzający AUTORYZACJĘ sprzedawcy
Certyfikat BP Canada